MEMELETTER #1

#1・

Stay up to date, be part of a community and show your support.

19

wydań

MEMELETTER #1
Stworzone przez Wojtek • Wydanie #1 • Zobacz online
Cześć, elo, 3, 2, 0! Jakiś czas temu w Yes Was Podcast mówiłem o tym, że może powinienem przygotowywać jakiś dobry newsletter z memami.
Newsletter z memami? Tak. Bo dlaczego nie?
Sam siebie uważam za całkiem dobrego memologa (ekspert od memów - ale nie cytujcie mnie w żadnych pracach naukowych), doświadczenie internetowe zbieram od początków tego medium w Polsce, a z memami zetknąłem się już dawno, kiedy w sieci panował Success Kid, Philosoraptor i cała plejada Rage Face'ów.
Dzisiaj rynek memów jest bardzo nasycony i dynamiczny. Trudno się w tym świecie odnaleźć, dlatego jestem ja i ten newsletter. Postaram się być dla Ciebie drogowskazem, pokazać Ci drogę ku memowej rozrywce.
Założenie jest takie - darmowo otrzymujesz newsletter raz na dwa tygodnie. Jeżeli masz ochotę na więcej - możesz zostać członkiem tajnego stowarzyszenia memologów (koszt to jedyne 2$ miesięcznie!) i otrzymywać memy RAZ W TYGODNIU! Kuszące? Owszem. Wpadnij tu żeby się zapisać!
Ale wersja free będzie zawsze dostępna, więc bez ciśnienia. Nie ma ciśnienia. Wszystko możesz, nic nie musisz.
Ale wiadomo - jak nie kupisz to stracisz.
Dobra, wstęp długi strasznie wyszedł, ale wiesz - to jednak pierwsza edycja, więc trzeba się jakoś sensownie przywitać.
Co niniejszym czynię.

Coś świeżego:
Już miałem pisać jako o świeżynce, ale zabrały się za to media, więc właściwie musztarda po obiedzie. Myślę jednak, że warto wspomnieć o ostatnim szale na nową, wirtualną asystentkę Samsunga, która ostatecznie nigdy nią nie była… Bo powstała w agencji kreatywnej, ale projekt nigdy nie został zaakceptowany.
Oczywiście - internet oszalał na jej punkcie i mamy już mnóstwo przeróbek z jej udziałem, więc nie można o niej nie wspomnieć.
Nie jestem jakimś ogromnym fanem akurat tego typu memów, bo mam poczucie, że ogromny udział w jego rozchodzeniu się wynika nie z jego potencjału memicznego, a głównie z pociągu seksualnego do obiektu memicznego. Taki trochę oszukany viral, bo karmiący się najprostszymi emocjami (jakby inne memy nie karmiły się najprostszymi emocjami lol).
Nie mniej - ciekawe co się dalej stanie z Sam - czy zostanie na zawsze tylko memem, czy może samsung zdecyduje się skapitalizować już zdobyte zasięgi i przejmie projekt pod swoje skrzydła?
Więcej o Sam na Donaldzie.
Samantha od Samsunga
Samantha od Samsunga
Coś a propos:
Jako, że właśnie zaczął się czerwiec, czyli Pride Month, to żebyście wiedzieli na co się szykować:
Czerwiec jest cudowny, bo hejkerom podnosi się ciśnienie i kolejne firmy TRACĄ MILIARDY na bojkotach tych dwunastu osób, które nie mogą znieść widoku kolorowych flag. Ja tam jestem za wszystkimi kolorami. Bo wszyscy jesteśmy kolorowi. 🥰
Memiks może nie jest z tych najświeższych, ale kontekstowo jest jak bułeczka wyjęta prosto z pieca. A wiesz, że źródłem tego gifa (gif, nie dżif…) jest serial Community, a dokładnie odcinek “Anthropology 101”? Serial całkiem niezły, choć mam wrażenie, że po trzech sezonach troszkę humor siada i robi się nieco męczący.
Kolejna ciekawostka jest taka, że to Señor Chang (postać wypowiadające znane “Ha! Gaayyy!”) był inspiracją do innego mema, czyli Homophobic Seal z serii mini komiksów Antics autorstwa Stephena Gillana. Ostatnie okienko często jest wycinane i wrzucane jako reakcja na… wiele rzeczy.
Blast from the past (dzisiaj w formie video):
Coś dużo się dzisiaj rozpisałem, więc nie będę już przedłużał i po prostu zapraszam Cię na wycieczkę w przeszłość. Jakość materiału jest przecudownie okrutna, ale jednak TECHNOVIKING na zawsze zostanie w naszych serduszkach, jako jeden z pierwszych, tak szeroko komentowanych i przerabianych memów w formie video i obrazkowej.
TECHNOVIKING! (Captioned)
TECHNOVIKING! (Captioned)
Nie wiem, czy pamiętacie grę “Mafia Wars” wyprodukowaną przez firmę Zynga. W 2011 roku dorzucili postać Technovikinga do gry, co było wspaniałym oddaniem hołdu dla tej mitycznej postaci. Niestety do dzisiaj nie wiemy kim był tajemniczy wiking. Jego tożsamość pozostanie na zawsze tajemnicą. Oby.
Na koniec...
Miło się czytało? Cieszę się, bo mi się miło pisało. Byłoby odlotowo gdyby Ci się chciało zaprosić do naszej wspólnej memicznej przygody swoich bliskich, znajomych, rodzinę, psa i kota. Niech czytają dobro. Niech wiedza memiczna wchodzi pod strzechy!
Słyszymy się za dwa tygodnie, a z Memologami już za tydzień! Narka!
No nieźle żem tego mema zmasakrował... Ale trudno. Następnym razem może być gorzej.
No nieźle żem tego mema zmasakrował... Ale trudno. Następnym razem może być gorzej.
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera?
Become a member for $2 per month
Don’t miss out on the other issues by Wojtek
Wojtek
Stworzone przez Wojtek

To jest newsletter z memuchami. Chcesz memuchy? Masz memuchy. Wybierane ręcznie przez Wojtka, więc nie jakieś lipne. Dobre takie.

You can manage your subscription tutaj
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Starannie sporządzone przez Wojtek przy użyciu Revue.