Zobacz profil

MEMELETTER #11

MEMELETTER #11
Stworzone przez Wojtek • Wydanie #11 • Zobacz online
Cześć memiarze! Dzisiaj jest duża szansa, że będzie świeżutko, ale myślę, że warto przytoczyć bliżej całą historię, bo Brendan Fraser, o którym dzisiaj w memeletterze już kiedyś był obiektem memów i dzisiaj, po wielu latach martwej ciszy wraca na salony, w odświeżonym anturażu. Ale zacznijmy od początku.

Zaczęło się smutno:
Brendan Fraser, aktor znany z ról w takich hitach jak “George prosto z drzewa” czy “Mumia” jest jednym z tych aktorów, którzy nie mieli w życiu łatwo. Smutna historia rozwodu w 2007 roku, duże alimenty, których nie był w stanie spłacać ze względu na stan zdrowia, wypadek podczas próby oczyszczenia domu ze zniszczeń wywołanych przez huragan Sandy, wielokrotne operacje, żeby przywrócić swoje ciało do jako-takiej sprawności.
Do tego historia z 2005 roku, kiedy to był molestowany seksualnie przez Philipa Berka. Kilka lat później, kiedy opowiedział o tym publicznie - stracił większość ról i wycofał się z branży filmowej na długo. Niektórzy łączą te fakty z Harveyem Weinsteinem i nie byłbym zaskoczony gdyby to nie miało ze sobą żadnego związku…
Pierwsze memy z Brendanem dotyczyły alimentów. Zaraz po złożeniu prośby o zmniejszenie ich wartości ze względu na względy ekonomiczne, internet podkręcił śrubę memiczną i rozpoczęła się krucjata, której okładką było to zdjęcie:
Brendan Fraser
Brendan Fraser
“Is he gonna make it?”
Można by pomyśleć, że internet ironicznie wyśmiewał celebrytę, ale niedługo później okazało się, że memiarze mają do Frasera jednak szacunek.
A to za sprawą trudnego do oglądania wywiadu dla AOL BUILD series gdzie Fraser wrócił do branży jako drugoplanowa postać w serialu The Affair.
Brendan Fraser Discusses The Showtime Series, "The Affair"
Brendan Fraser Discusses The Showtime Series, "The Affair"
Jego historia ewidentnie przemówiła internautom do serduszek i narodził się ruch #BRINGBACKBRENDAN. Pojawiła się petycja, która zebrała ponad 45 tysięcy głosów, żeby przywrócić Frasera do branży filmowej i znowu zatrudniać go w rolach pierwszoplanowych.
W styczniu 2019, według dokumentów sądowych Brendan zapłacił ostatnią ratę alimentów co znowu przywróciło pamięć internetu o nim i jego historii.
Charlie
Brendan Fraser’s alimony payments are finally over. Today is a day for celebration
Ale może będzie już dobrze?
Przyspieszmy czas, jest czerwiec 2021. Na czerwonym dywanie przy okazji promocji filmu “No Sudden Moves” Stevena Soderbergha pojawia się znowu po długiej przerwie Brendan Fraser. Odmieniony, uśmiechnięty, spokojny.
Brendan Fraser (2021)
Brendan Fraser (2021)
I to właśnie te zdjęcia stają się źródłem nowych memów z Brendanem. Dla odmiany, może dla zachowania jakiegoś balansu energii w internecie, tym razem memy są pozytywne. Co jeszcze ciekawsze - póki co zauważyłem je tylko w naszym rodzimym internecie, może dlatego, że ich istnienie bazuje na memie, o którym rozmawialiśmy w siódmym wydaniu MEMELETTERA na panu Stanisławie.
Otóż w nowej wersji Brendan Fraser jest tym dobrym przedsiębiorcą, tym, który daje urlopy, tym który dobrze płaci i dba o dobro wszystkich pracowników. Wyśmiewa durne pytania na rozmowach kwalifikacyjnych. Złoty człowiek. Choć z panią Anetką ma jednak kosę.
Brendan Fraser zasłużył na trochę dobra. My też.
Bądźcie zdrowi i do usłyszenia w następnym memeletterze!
Chcesz go już za tydzień?
(przy okazji odblokujesz sobie wszystkie parzyste memelettery!)
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera?
Become a member for $2 per month
Don’t miss out on the other issues by Wojtek
Wojtek
Stworzone przez Wojtek

To jest newsletter z memuchami. Chcesz memuchy? Masz memuchy. Wybierane ręcznie przez Wojtka, więc nie jakieś lipne. Dobre takie.

You can manage your subscription tutaj
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Starannie sporządzone przez Wojtek przy użyciu Revue.