MEMELETTER #13

#13・

Stay up to date, be part of a community and show your support.

33

wydań

Zapisz się na mój newsletter

By subscribing, you agree with Revue’s Warunkami korzystania and Polityką prywatności and understand that Wojtek will receive your email address.

MEMELETTER #13
Stworzone przez Wojtek • Wydanie #13 • Zobacz online
To już trzynaste wydanie memelettera, a Wy cały czas czytacie! Amazing! Nie jestem specjalnie przesądny, zawsze sobie powtarzałem, że może 13 nie jest jakoś specjalnie pechowa, to już to co przychodzi po niej - uuuu z tym bywa już różnie.
A tak naprawdę, to wierzę w teorię sinusoidy - raz jest lepiej, raz jest gorzej i tyle. Jak jest słabo, to trzeba myśleć o tym, że zaraz będzie lepiej, a jak jest dobrze to korzystać z każdej chwili bo może być gorzej.
Czasem jednak niemiłe rzeczy przychodzą z zaskoczenia.

Muhammad Sarim Akhtar na meczu krykieta
Muhammad Sarim Akhtar na meczu krykieta
I właśnie z niemiłego zaskoczenia powstał jeden z memów reakcyjnych: Angry Pakistani Fan. W połowie czerwca 2019 Australijczycy zmierzyli się z Pakistanem w Mistrzostwach Świata Krykieta. Jeden z graczy pakistańskiej drużyny, Asif Ali niestety nie złapał piłki, która nie była wcale tak trudna do złapania. Realizator szybko wyłapał z tłumu Muhammada Sarim Akhtara, który łagodnie mówiąc nie był zadowolony z przebiegu sytuacji.
Cudowne w tej historii jest to, jak mem przenikał do świadomości internetowej. Zaczęło się od czysto sportowych memów, przez polityczne (dotyczące sytuacji w Pakistanie), a skończyło na możliwie najbardziej uniwersalnym zastosowaniu jakie można by było sobie wyobrazić.
Muhammad Sarim Akhtar stał się symbolem niezadowolenia, zdegustowania, zawodu. Patrząc na jego twarz czujesz wszystkie te emocje tak silnie… Dlatego pewnie mem nadal żyje i ma się świetnie.
Jak korzystać?
Dowolny obrazek sugerujący porażkę, rzeczy pozornie łatwe do zrobienia, ale jednak popsute przez bliską osobę, uzupełniony o Akhtara i będzie wszystko pięknie.
Sytuację możesz też opisać tekstem - też przejdzie i ma podobny potencjał zasięgowy (tylko tekst najlepiej wszucić na grafikę z odpowiednio dobranym fontem).
A okazji do wykorzystania nieśmiertelnego (?) mema z pewnością nie zabraknie…
Kilka przykładów:
Krzysiek Sylwerski
Bądź fanem #F1. Oszczędzaj hajs na spełnienie marzeń - wyjazd na Grand Prix. Wybierz się na start sezonu 2020 do Australii. Weekend odwołany przez COVID. Sezon później jedziesz na wyścig na swoim ulubionym torze - Spa. Dzieje się to.
#F1PL #ElevenF1 https://t.co/CnrCLmFVZA
Co na to główny bohater?
Na szczęście memiczna sława trafiła na bardzo pogodnego człowieka, który do dzisiaj cieszy się z rozpoznawalności, ale nie przestaje dostawać reprymend od własnej żony.
Fajny, poczciwy chłopina. Zresztą zobaczcie sami!
How I Became the Face of Disappointment: Interview With Disappointed Cricket Fan
How I Became the Face of Disappointment: Interview With Disappointed Cricket Fan
Dobrego dnia, dobrego tygodnia, dobrego roku szkolnego, dobrego życia!
Ściskam,
Wojt
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera?
Become a member for $2 per month
Don’t miss out on the other issues by Wojtek
Wojtek
Stworzone przez Wojtek

To jest newsletter z memuchami. Chcesz memuchy? Masz memuchy. Wybierane ręcznie przez Wojtka, więc nie jakieś lipne. Dobre takie.

You can manage your subscription tutaj
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Starannie sporządzone przez Wojtek przy użyciu Revue.