MEMELETTER #21

#21・

Stay up to date, be part of a community and show your support.

33

wydań

Zapisz się na mój newsletter

By subscribing, you agree with Revue’s Warunkami korzystania and Polityką prywatności and understand that Wojtek will receive your email address.

MEMELETTER #21
Stworzone przez Wojtek • Wydanie #21 • Zobacz online
Mamy oczko. Dwudziesty pierwszy odcinek memelettera to nie lada gratka, tak powie Ci ojciec, tak powie i matka. Skończył się październik. Miesiąc, który w tym roku może nie był tak intensywny pod względem strrrrrrasznych memów, ale nadal zasługuje na swoje miejsce w memeletterze, dlatego dzisiaj w odcinku: SPOOKTOBER.
Boo!

Termin “spooktober” miał swoje początki gdzieś w okolicach 2012 roku, kiedy to na Twitterze niektórzy użytkownicy mylnie nazwali tak serie na Disney Channel (który puszczał w październiku halloweenowe filmy). Natomiast termin “spooktober” spodobał się internautom. Na YouTube zaczęły się pojawiać serie filmów z takim tytułem, które zwykle były tutorialami:
Jak przygotować najlepsze przebranie na Halloween?
Jak udekorować dom na Halloween?
Memiarzom też przypadł do gustu na tyle, że na reddicie każdy październik zaczął być nazywany spooktoberem i obfitował w memy ze szkieletorami.
RATTLED
RATTLED
Piekny crossover z memem "ale moich rodziców nie ma w domu"
Piekny crossover z memem "ale moich rodziców nie ma w domu"
Ten drugi mem jest z serii “Calcium” która postacią szkieletorów bardzo silnie jest związana właśnie ze spooktoberem, chociaż w ostatnim czasie chyba już przymarła. Ale czy szkieletory mogą tak po prostu umrzeć? Dokąd zmierza nasz memiczny świat skoro nawet kości przestają być wieczne.
Nierozerwalnie związany ze spooktoberem jest też szkieletorowy mem z trąbką, czyli DOOT DOOT (czasem nazywany skull trumpet).
SKULL TRUMPET
SKULL TRUMPET
To tak przy okazji jeden z najstarszych znanych mi memiksów, obok animacji tańczącego dziecka (oba wzięły się z 3D Movie Maker Microsoftu).
Termin doot doot bardzo dobrze się przyjął w środowisku memicznym:
thank mr skeltal
thank mr skeltal
Ale to już za nami. Spooktober is no more. Ba, nawet nagiąłem trochę prawo internetowe puszczając tego memelettera pierwszego listopada, ale zakładam, że skoro dzisiaj jest święto zmarłych, to nie zadzwonicie na policję. :/
Dzisiaj możecie zacząć zapuszczać wąsy na movember.
A za tydzień NNN. TYLKO DLA MEMOLOGÓW!
Zapisz się: 👉 TUTAJ 👈
Skull Trumpet Goes Modern
Skull Trumpet Goes Modern
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera?
Become a member for $2 per month
Don’t miss out on the other issues by Wojtek
Wojtek
Stworzone przez Wojtek

To jest newsletter z memuchami. Chcesz memuchy? Masz memuchy. Wybierane ręcznie przez Wojtka, więc nie jakieś lipne. Dobre takie.

You can manage your subscription tutaj
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Starannie sporządzone przez Wojtek przy użyciu Revue.