Zobacz profil

MEMELETTER #23

MEMELETTER #23
Stworzone przez Wojtek • Wydanie #23 • Zobacz online
Cześć memiarze!
Pawn Stars - program telewizyjny nadawany w USA już od 2009 roku. Ludzie przyjeżdżają do Gold & Silver Pawn Shop do Las Vegas, żeby sprzedawać różne bibeloty, które ekipa profesjonalnych wyceniaczy (chyba właśnie wymyśliłem to słowo) mówi ile dany przedmiot jest wart.
Oczywiście w programie rozmawia się o historii danego przedmiotu, skąd się wziął, dlaczego dana osoba chce go sprzedać itd. Między pracownikami lombardu dochodzi do sprzeczek (może nie takich jak w programie American Chopper, do którego z pewnością kiedyś w memeletterze wrócimy, ale zawsze jakichś niesnasek).
Jednym ze stałych bohaterów programu jest Rick Harrison, który wszedł do świata memiksów ze swoim standardowym powiedzonkiem: “Best I can do is…”

Best I can do is...
Best I can do is...
Powiedzonko pojawia się zwykle niedługo po tym jak klient przyjdzie do lombardu, opowie o swoim przedmiocie i ekspert wezwany przez obsługę przedstawi widełki cenowe w jakich tego typu przedmioty mogą się znaleźć. Rick wtedy wyskakuje ze swoim “best I can do is…” i zawsze podaje najniższą z możliwych cenę.
I na tym też polega memiks, choć odrywa się od samego programu, wyciągając z niego w miarę uniwersalne “best I can do is…” To jeden z tych memów, które narodziły się w popularnym show telewizyjnym, ale kiedy podrosły, zaczęły żyć własnym życiem. I tak naprawdę dzisiaj nie ma żadnego znaczenia, że tekst pochodzi z programu Pawn Stars - memiarze znają obrazek, wiedzą jakim tekstem go opatrzyć i to w zupełności im wystarcza.
To może kilka przykładów?
Fakty
Fakty
Enjoy the boost while it lasts
Enjoy the boost while it lasts
Tak bardzo prawdziwe...
Tak bardzo prawdziwe...
To na dzisiaj koniec.
Chcecie więcej? Best I can do is… memeletter dla memologów za tydzień!
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera?
Become a member for $2 per month
Don’t miss out on the other issues by Wojtek
Wojtek
Stworzone przez Wojtek

To jest newsletter z memuchami. Chcesz memuchy? Masz memuchy. Wybierane ręcznie przez Wojtka, więc nie jakieś lipne. Dobre takie.

You can manage your subscription tutaj
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Starannie sporządzone przez Wojtek przy użyciu Revue.