Zobacz profil

MEMELETTER #25

MEMELETTER #25
Stworzone przez Wojtek • Wydanie #25 • Zobacz online
Ha! To już dwudziesty piąty odcineczek memelettera. Biorąc pod uwagę moją okrutną cechę “zacznij coś robić, rób jakiś czas i kiedy zacznie nabierać trakcji, po prostu przestań bo Ci się odechciało” to muszę przyznać, że nieźle mi idzie tym razem.
Jeszcze na wstępie chciałem powitać nowych subskrybentów, fajnie, że jesteście! Może część z Was przyszła, bo słuchaliście odcinka podcastu Bo Czemu Nie? Jeżeli tak, to ukłony niziutkie - nie spodziewałem się, że takie rzeczy działają… 😉 A jeżeli nie, to zachęcam Was do posłuchania. Gadamy tam sobie z Krzyśkiem o tym co tutaj się wyprawia, po co ten memeletter i dlaczego to robię.
SPOILER ALERT: bo mnie cieszy.
A lubię robić rzeczy, które mnie cieszą. 😎
Dobra, koniec tego jojczenia, IT’S MEMETIME!

Dzisiaj będzie świeżutko, ale zacznijmy może troszkę nietypowo. Proponuję państwu do czytania tego memelettera odpalić sobie utwór Claire Rosinkratz pt. „Backyard boy” - nie jest to może super istotne dla dalszej lektury, ale może wprowadzi nas wszystkich w jakiś nastrój. Dzisiaj mówią na to . : | V I B E | : . . Wajbujesz? To jedziemy dalej.
Dzisiaj memix, który podobnie jak Trade Offer narodził się na TikToku. Takie czasy kochani, nie ma co się obruszać.
Jego struktura jest dość prosta i podobna do trade offer, a wygląda to tak:
Kliknij w obrazek, żeby obejrzeć oryginał
Kliknij w obrazek, żeby obejrzeć oryginał
Czyli mamy tutaj strukturę “jeżeli lubisz X, to koniecznie spróbuj Y”. @notebookpapr w swoim materiale śmieszkuje z fanów gry Bloodborne (której sama jest fanką - to ważne, bo śmieje się sama z siebie), którym wysyła masowo na terapię.
SIDENOTE: nie żartujemy z terapii, terapia jest ważna. Jeżeli czujecie się źle i nie wiecie jak sobie poradzić z tymi myślami - warto rozważyć terapię. To działa!
Video pojawiło się na TikToku 19 listopada (mmmm freshhhhh) i do dzisiaj wykręciło ponad 560 tys. wyświetleń. Nie trzeba było długo czekać, żeby fellow gamerz memerz zrobili z tego użytek i zaczęli robić swoje wersje.
To może ja spróbuję (ORIGINAL CONTENT):
Trudno przewidzieć, czy mem stanie się tak popularny jak Trade Offer. Moim zdaniem nie, głównie ze względu na to, że wszystkie memy na tym szablonie raczej krążą wokół tematu gier wideo. Jeżeli memiks zostanie w takiej formie - prawdopodobnie niedługo umrze. Póki żyje, cieszmy się, bawmy się.
Taki smutny jest los tych śmiesznych obrazków.
Umierają zaraz po tym jak je przescrollujemy.
Na koniec:
Dziękuję za dotarcie aż tutaj. Zgodnie z umową - widzimy się za dwa tygodnie, chyba, że chcesz za tydzień? W takim wypadku zapraszam tu: zapisz się do TAJNEGO KLUBU MEMIARZY!
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera?
Become a member for $2 per month
Don’t miss out on the other issues by Wojtek
Wojtek
Stworzone przez Wojtek

To jest newsletter z memuchami. Chcesz memuchy? Masz memuchy. Wybierane ręcznie przez Wojtka, więc nie jakieś lipne. Dobre takie.

You can manage your subscription tutaj
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Starannie sporządzone przez Wojtek przy użyciu Revue.