Zobacz profil

MEMELETTER #31

MEMELETTER #31
Stworzone przez Wojtek • Wydanie #31 • Zobacz online
Seriale i filmy są nierzadko mega kopalnią złotych tekstów i powiedzonek, które później wchodzą w krwioobieg internetowy w postaci kadrów z dialogiem napisanym na obrazku. Tak samo jest ze sceną z kultowego serialu “Chłopaki z baraków” (Trailer Park Boys), gdzie Ricky posiadający potężne ilości gotówki, oferuje nadzorcy tytułowych baraków 100 kanadyjskich dolarów, żeby się zwyczajnie odpierdolił.

$100 to fuck off
$100 to fuck off
1 czerwca 2012 roku (niedługo będziemy świętować dziesięciolecie!) użytkownik serwisu Tumblr, dopeandchickenfingers wrzucił poniższy obrazek pokazujący właśnię tę scenę z ikonicznym cytatem.
Przez kolejne lata kadr w takiej właśnie formie krążył po różnych serwisach obrazkowych. Był na pewnie większości chanów, FunnyJunk, Reddicie, na Tumblerze był podawany dalej dziesiątki tysięcy razy. Nic dziwnego. Jest niesamowicie potężny.
Ricky dotychczas spał w samochodzie, ale przychodzi moment w jego życiu, kiedy może sobie pozwolić na zmianę na lepsze. Ma tyle gotówki, że może sobie pozwolić na rzucanie pieniędzmi w problemy. Jim Lahey swoim jęczeniem staje się problemem, który Ricky postanawia rozwiązać skutecznie. Studolarówką.
Kto z nas nie chciałby być w takiej pozycji. Problem? Rzuć w niego gotówką, nie ma problemu. Nic się nie wydarzyło. Nikt nic nie wie. Baba na pasach? Nie znam.
Ale czy scena z serialu w formie kadru z dialogiem to już jest mem? Nawet jeżeli szeroko rozchodząca się po sieci, nawet ze statusem mitycznego VIRALA nadal uważam, że nie mogłaby być nazwana memem gdyby nie jej remiksowalność.
Gdyby internet nie wziął tej sceny na swój stół i nie rozłożył na czynniki pierwsze, wymienił elementy i poskładał tak, że nadal wiemy skąd ten tekst, ale reszta jest totalnie z kosmosu - wtedy mamy do czynienia z memem.
Tutaj mamy.
#pamiętamy
#pamiętamy
Feat. Spooktober
Feat. Spooktober
Z zakrętem językowym.
Z zakrętem językowym.
Dlaczego dzisiaj w memeletterze zawitali Chłopaki z baraków? Bo o Ordo Iuris szkoda było szczempić ryja, a Tygodnik NIE dostarczył bardzo aktualną wersję, komentując podpisane wreszcie porozumienie w sprawie Turowa.
Mikrofon spadnięty. Chapeaux bas.
Do następnego!
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera?
Become a member for $2 per month
Don’t miss out on the other issues by Wojtek
Wojtek
Stworzone przez Wojtek

To jest newsletter z memuchami. Chcesz memuchy? Masz memuchy. Wybierane ręcznie przez Wojtka, więc nie jakieś lipne. Dobre takie.

You can manage your subscription tutaj
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Starannie sporządzone przez Wojtek przy użyciu Revue.