MEMELETTER #5

#5・

Stay up to date, be part of a community and show your support.

19

wydań

MEMELETTER #5
Stworzone przez Wojtek • Wydanie #5 • Zobacz online
Cześć i czołem! Dotarliśmy wspólnie do kolejnego wydania memelettera! Czyż to nie wspaniałe? Dzisiaj będzie nieco krócej, bo pojawiły się głosy, że strasznie długie te memelettery… Więc uderzamy od razu, tym razem znowu sportowo. 😉

Coś świeżego:
Mecz Francja - Szwajcaria, podobno jeden z lepszych na tegorocznym Euro. Ostateczny wynik: 3-3, później 4-5 w karnych, co dla drużyny Szwajcarii było nadludzkim wysiłkiem, ale się udało.
(piszę o nich jak o reprezentacji Polski, gdzie zawsze, albo “się udało”, albo “graliśmy jak zwykle” - wybacz szwajcarska drużyno)
Ale ten mecz przyniósł nam nowego bohatera, który w 89 minucie płakał, bo jego drużyna przegrywała 2:3, ale niecałe dwie minuty później sytuacja zmieniła się o 180 stopni.
Luca Loutenbach (meme template)
Luca Loutenbach (meme template)
Luca Loutenbach, bo tak nazywa się znany już wszystkim kibic reprezentacji Szwajcarii jeździ na niemal wszystkie mecze swojej ukochanej drużyny (sam też gra w amatorskiej lidze w FC Rebeuvelier) i widział swoją reprezentację już ponad 50 razy z trybun.
Po tym meczu jednak spłynęło na niego mnóstwo dobrej energii nie tylko od internautów, ale też m.in. Swiss Air, które zaproponowało mu darmowy lot na mecz półfinałowy Szwajcarii z Hiszpanią, który odbył się w Sankt Petersburgu (wynik: 1:1).
Poleciał! (to jego oficjalny Instagram, więc tam możecie śledzić jego dalsze losy!)
Poniżej kilka memiksów z jego udziałem, bo poszły jak burza.
Chop Suey (bardzo dobry numer BTW)
Chop Suey (bardzo dobry numer BTW)
Posłuchaj Chop Suey jeżeli nie znasz!
Sorry za screena, ale embed się źle wyświetlał ¯\_(ツ)_/¯
Sorry za screena, ale embed się źle wyświetlał ¯\_(ツ)_/¯
Blast from the past:
Jest 2005 rok. Na świecie żyje 6503,2 miliona ludzi. Ile z nich miało okazję MIEĆ WĄTPLIWOŚĆ? Pewnie wielu z nich (precyzyjne dane to jak widać mój konik).
A ilu z nich miało pod ręką odpowiedni obrazek, żeby tą wątpliwość wyrazić? Mniej niż wielu, ale nie jeden.
O RLY?
Sowa, uchwycona przez fotografa Johna White'a
Sowa, uchwycona przez fotografa Johna White'a
Pierwszy raz zdjęcie ujrzało światło dzienne na Usenetowej grupie alt.binaries.pictures.animals 17 lutego 2001. Ale dopiero wiosną 2005 nabrało memicznego wydźwięku bo dopiero wtedy jeden z użytkowników 4chana połączył zdjęcie sowy z przewijającym się już w sieci O RLY? I tak powstał obrazek, który pewnie widzieliście WIELE razy. Żył bardzo długo, miał kilkaset przeróbek, powstały z nim nawet gify:
O RLY? YA RLY!
O RLY? YA RLY!
I nagle historia się skończyła. Memiczny świat nagle się zmienił, O RLY? już przestało nieść za sobą odpowiedni poziom ironii i po prostu odeszło w zapomnienie.
Ale my będziemy pamiętać zawsze. Śpij słodko aniołku.
Coś do obejrzenia na dobry wieczór:
Ci którzy mnie obserwują na Twitterze (nie robisz tego? Zapraszam!) raczej wiedzą, że jestem jednym z największych fanów Marca Rebillet. Ziomek, który za młodu sprzedał swoje miejsce w kolejce po iPhone'a i zainkasował tyle kasy, że kupił sobie do niego cały zestaw akcesoriów.
Last years iPhone Release Some Lady gets burned
Last years iPhone Release Some Lady gets burned
Dzisiaj tworzy muzykę. Na żywo. Looperem. Z głowy. Jest niewiarygodnie utalentowany i przy okazji po prostu fajnym gościem. Uwielbiam go całym serduszkiem.
Ostatnio robi co niedziela stream na żywo i coraz częściej pojawiają się u niego goście. I właśnie jeden z takich streamów chciałem Wam dzisiaj zostawić do obejrzenia. Tym razem jego gościem był Harry Mack, ziomek, który tak jak Marc tworzy wszystko “on the spot”, z głowy, bez przygotowania, ale w jego przypadku - chodzi o freestyle.
Na kanał Harrego też zapraszam, moją ulubioną serią jest Omegle Bars, gdzie łączy się z losowymi ludźmi przez Omegle i rapuje dla nich wykorzystując słowa, które dostanie od nich jako inspiracja. Piękna sprawa!
Połączenie tych dwóch energii dało naprawdę niesamowitą ucztę, do której Was zachęcam - nie pożałujecie.
HARRY MACK IS ON THE STREAM
HARRY MACK IS ON THE STREAM
To tyle na dzisiaj. Na początku napisałem, że będzie krótko, ale chyba znowu nie wyszło. 😂
Do następnego memelettera!
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera?
Become a member for $2 per month
Don’t miss out on the other issues by Wojtek
Wojtek
Stworzone przez Wojtek

To jest newsletter z memuchami. Chcesz memuchy? Masz memuchy. Wybierane ręcznie przez Wojtka, więc nie jakieś lipne. Dobre takie.

You can manage your subscription tutaj
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Starannie sporządzone przez Wojtek przy użyciu Revue.